filmy

W Boliwii, mniej więcej w połowie podróży, stałem się posiadaczem małej kamerki (właściwie camcorder’a, jak to się fachowo nazywa :p), która rzekomo nagrywała materiał w jakości HD. Było tak w istocie, ale kamerka miała fatalny mikrofon, dość wąski kąt i słabo radziła sobie z kontrastowymi powierzchniami. Tak czy inaczej, była wielkości telefonu i chyba najtańsza w La Paz, co było niewątpliwie jedną z jej największych zalet . Ile się namęczyłem by na swoim małym netbooku pomontować materiały, które nagrywałem po drodze to wiem tylko ja, ale przynajmniej miałem radość z tego, że filmiki są już w sieci i wielu osobom się podobają. Nie można ich zakwalifikować do żadnego gatunku, a wiele z nich jest zupełnie bez sensu… :] z resztą zobaczcie sami!

1. Huayna Potosi czyli polisz sanglas ekspedyszyn

Wspomnienie z wejścia na sześciotysięcznik Huayna Potosi (6088 m npm) w Boliwii wraz z najweselszą ekipą (singapore2poland i byledaleje) pod komendą Kapitana Corteza (doskonały rum :p). Oczywiście w trakcie akcji górskiej nie spożywaliśmy alkoholu :) Proszę zwrócić uwagę na oldschoolowe okulary lodowcowe, które bez wątpienia były jednym z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się podjąć tego zadania :)

___________________________________________________

2. Titicaca – operacja żagiel

Film 'prawie wcale nie podróżniczy i tylko trochę bardziej żeglarski’ :) Rozwijamy żagle na łódce w Boliwii. Ten kraj, pomimo braku dostępu do morza, ma nawet swoją marynarkę wojenną, ale żeby nie było nieporozumień – to nie jesteśmy my :)) Jedno z najwyżej położonych jezior na świecie – Titicaca (3,900 m npm) oferuje dość niesamowite warunki do uprawiania wodnych sportów, ale nie jest jeszcze to tak popularne, jakby można się było spodziewać.. :]] Generalnie filmik należy, jak większość moich produkcji (:p) traktować z przymrużeniem oka, co może okazać się niezbędne do wyłapania szczegółów z tej pikselozy jaka powstała po załadowaniu pliku na youtube :] Ahoj, Ahoj! Nie zawrócisz już dzikich żurawi! :D

___________________________________________________

3. Dwa tysiące kilometrów autostopowej żeglugi

Filmik jest właściwie klipem, w którym główną rolę grają pasy na chilijskiej autostradzie numer 5, będącej częściej słynnej Panamericana Highway. Znajdzie się też fragment Boliwii w kosmicznych okolicach Uyuni, duże obszary najbardziej suchego miejsca na świecie, czyli Pustyni Atacama oraz wybrzeże Pacyfiku. Filmik jest wspomnieniem z trwającego trzy dni przejazdu z Uyuni w Boliwii, do Santiago de Chile. Tytuł nawiązuje oczywiście do słynnego dzieła Juliusza Verne’a a także do wpisu na blogu, gdzie opisana jest dokładniej cała podana powyżej trasa, a nawet więcej.. Zapraszam :)

___________________________________________________

4. Pół Salaru de Uyuni – z półbuta, pół-żartem i pół-serio

Miałem pomysł by przejść kawałek największej pustyni solnej na świecie na piechotę. Tzn. pomysł był trochę inny ale nie wyszło :] 

___________________________________________________

5. Torres del Paine – the movie

Epicka, pseudo-podróżnicza i pseudo-górska opowieść o… no właśnie, o czym? To historia męskiej przyjaźni, która została wystawiona na próbę w górach patagońskiego masywu Torres del Paine (Chile). To także próba ukazania piękna wędrówki górskiej, w sposób inny niż poetyckie uniesienia o ciężkim plecaku i zroszonych potem czołach wędrujących. Oprócz tego, w filmie znajdziemy kilka praktycznych wskazówek i nowatorskich wizji, a wszystko to w baśniowej oprawie pięknego niczym sen Torres del Paine, które tu jednak jest tylko tłem dla doskonałej gry aktorów i mądrości płynących z ich słów.. Poziom absurdu jest wysoki, żart ściele się nisko, czyli tak jak lubimy to w BezSensuStudio! 

___________________________________________________

6. Tiempo feliz en HS Mendoza

Klip z dwóch szczęśliwych miesięcy pracy w hostelu w Mendozie, zrobiony przede wszystkim dla tamtych ludzi :)

___________________________________________________

 7. Antarktyda

Ostatni klip, zmontowany już po powrocie, z rejsu Ushuaia – Szetlandy Południowe – Ziemia Grahama – Koło Podbiegunowe Południowe – Cieśnina Drake’a – Cape Horn – Puerto Williams na pokładzie s/y Katharsis II. Wartość sentymentalna.

Copyright © grand tour
bezsensu studio - fred 2010

info

grand tour jest oparty na systemie WordPress i wykorzystuje zmieniony przez autora bloga skin SubtleFlux.